och jej, co je to za hrdinu?

28. dubna 2009 v 22:46 | tar-rhiannonn |  Myšlenky
Znáte LARP? eh... Co dračí doupě?... Nebo aspoň nějaké slušné erpégéčko? Zkrátka nějakou hru na hrdiny...

Představte si postavičku, co si vytvořil hoodně znuděný hráč... Vzal kostky, naházel vlastnosti a pro změnu - aby to nebyla tak hrozná nuda, tak si vymyslel úplně pošahanou psychologii, filozofii a navrch přihodil pár šťavnatých nedostatků.
Já to taky tak dělám, - normální postavy jsou nudné, dobré tak pro začátek. Pak vás ale začne lákat udělat z vašeho barbarského válečníka skrytého metrouše... - je to funny. Pro toho, kdo za něj hraje. Ale představte si, že jste ten chudák válečník.

A přesně takový mám posledních pár hodin dojem a ta myšlenka mě tak posedla, že si to budu myslet a domýšlet ještě tak měsíc - že můj charakter si někdo naházel a přimyslel zábavné překážky, aby to dobrodružství nebyla nuda. A navíc, že se ještě změnila pravidla.
Chjo.

Jsem zábavná rpg postavička.
Litujte mě.

Vaše Rhi

:) :)

Je to vlastně dost zajímavý, jak se člověk dostane do takovéhleho stavu. Jen tak je. A pak na něj někdo hodí nějakou situaci. Klíčovou. A on pak jeden musí přemýšlet co je vlastně zač. A zjistí, že se vůbec nezná, popřípadě že se shrne do dvou slov (třeba "hroznej břídil" nebo "naivní slečna") - a pak už je jen krůček od toho zjistit, že vlastně všechny ty lidský charaktery jsou takhle shrnout. Jasně, nebude to moc objektivní a nikdo vás za to moc nepochválí (budete totiž p.o.v.r.ch.n.í) - ale bude v tom dost pravdy - jak už ostatně ve zjednodušení bývá... Jdete po ulici a můžete pojmenovávat. A pak vás trkne. Jestli jsme takhle hezky šablonkovití, kdopak asi vynašel šablonky?...A tady dnes skončím, dál se bojím... Myšlenka na bohy jak hrajou s námi dračák a chlámou se těm hláškám, vidina těch úctyhodných vládců našich životů jak "hele, woe Thóre, kam si hodil kostky... To jsem řekl já, hráč, ne postava Ódine, nebuď pruďas. ...Freyi, kolik expů ti zbývá do pátý úrovně?"... to mě děsí. I když je to humorné.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.