Is pain guide out of the wastelands?

22. října 2008 v 15:24 | tar-Rhiannonn |  Próza
***nějaké věnování***Nedýchala. Nehty si zarývala do rukou tak silně jak jen to šlo. Vytřeštěný pohled upírala na prázdnou zeď. Obličej měla mokrý od slz. Umírala


…bolest, chci bolest, hlouběji, krev, chci vidět krev! Proč nekrvácím? Proč neumírám?...
Nadechla se. A znovu zapomněla, že by v tom měla pokračovat. Otvírala němá ústa v touze po vzduchu, komíhala hlavou dopředu a dozadu v úporném snažení nahnat si do plic trochu vzduchu. Hřbet ruky ji bolel, okraje modraly, kůže zůstavala promáčknutá, ale nebylo to dost.

…pomoz mi, chci … hlouběji, bolí… nechci, nechci, pomozte mi prosím, nesmím, nemůžu, tady ne. ne! zachraň mě! prosím, nechci, ne už ne…prosím.

Pustila se ruky, chytila se hrany stolu, vystoupily jí klouby, jak pevně ho držela. Slzy jí slepovaly vlasy do tuhých pramenů. Neviděla. Byla slepá, slepá ke všemu venku, uklidňoval ji jen pocit bolesti. Nechtěla brečet. Ne tady. Ne přede všemi.

…dýchej, dýchej, vzduch uklidňuje, nadechni se! zhluboka. a znovu. dýchej, nezapomeň… když budeš dýchat,...bude… drž se stolu, pevně… udržím se tady, nespadnu, nemůžu… nesmím. musím být silnější, bude mnou opovrhovat, nenávidí mě, jsem troska, ale nebudu troska tady..pryč, chci pryč? nemůžu odejít, viděli by, nesmím, dýchej, dýchej.

Pomalu se uklidňovala. V ústech měla podivně vyschlo. Profesor zachytil její mrtvolně zoufalý výraz. Uhnul pohledem. Nedivila se. Byla ráda. Co jiného by měl dělat? Pustila se stolu a roztřeseně si rozmatlala slzy po zbytku obličeje.

…počkej na ven, ne tady, drž to takhle, nechoď hlouběji. Buď klidná, drž to… udrž se pohromadě, nemůžeš to udělat tady, počkej na ven…

Dívala se z okna, soustředila se, plakala a utírala si slzy do rukávu, snažila se. Nezvládala to, ale dokáže to pozdržet. Ještě nějakou chvíli. Byla nula, lidská troska, opovrženíhodná zrůda, proč jí to ale nikdo neřekl dřív? Ušetřil by ji toho ponížení.. Proč?
 


Komentáře

1 Aurore Aurore | 24. října 2008 v 17:25 | Reagovat

Je to mätúce, smutné, zúfale, precítene, pohlcujúce a jasne to nesie tvoju značku. Som strašne rada, že si niečo napísala.

Bolo to krátke a vytrhnuté z kontextu, ale mne to vôbec nevadilo. Naopak, mám to veľmi rada.

Len dúfam, že toto nie sú presne opisy tvojich pocitov. Nebola by som rada, ak by si sa takto niekedy cítila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.