Květen 2008

Sníh a Malichernosti

28. května 2008 v 17:53 | tar-Rhiannonn |  Próza
Zdravím,
tahle miniatura je....prostředek k překonání krize. Je to jen most od ničeho k ničemu. Nebudu to urážet, někdo by mi mohl vynadat, ale musím říct, že si o tomhle díle nemyslím nic moc dobrého. Zase je to něco, co narazilo, přitom to má potenciál... Cítila jsem tolik věcí, co by se v těch větách měli objevit. Tolik pocitů, co to mělo vyvolat. Bohužel. Ale obávám se, že lépe to nenapíšu. Koneckonců, jsem v krizi.
Za vznik děkujte Euphory. To ona dala téma. :)
Věnováno těm, kteří se dívali jak umírám.

Charades

27. května 2008 v 12:05 | Rhiannonn Poslouchající, Serje Milující |  Hudba
Ach,
...Charades od Serje Tankiana...
Serj. Kdo nezná, nechť se stydí... A to pořádně, protože mu unikla jedna z báječných osobností tohoto a dnešního světa (opravdu takové existují :) ).
Serj. Hudebník, textař, poeta, společensko-politicky angažovaný člověk, prorok, filozof, umělec s nepřekonatelným citem pro...správné věci. :)
Opěvovati ho více nebudu, myslím, že jak on, tak ani já (hezké, moci se spojiti, byť v jedné větě :D) nemáme za potřebí takovou prezentaci. Koho zajímá, má hezké stránky (teď myslím výtvarně) na http://www.serjtankian.com/. Tam je toho o něm hafec. Kdo chce českou stručnou esenci: http://cs.wikipedia.org/wiki/Serj_Tankian. A kdo by někde viděl jeho básně, nechť mi dá vědět, chci je. :))
Charades. Charades od Serje.
Mnoho slov by se o tomto díle dalo napsat. Mnoho slov, která by vyjadřovala mnoho věcí. A přesto by neřekla nic, co z této hudby dělá ...nadčasovou dokonalost.
Ano. Rozplývám se. Ale ono je nad čím... ;)
Serj složil, otextoval, zahrál a nazpíval kus, který má vnitřního ducha. Který dokázal zahrnout celý svět, celý lidský život... A text, ač trochu nejednoznačný, ukazuje pravdu. Pravdu, která je těžko postižitelná a uchopitelná, o to však pravdivější. A nebezpečnější.
Dost bylo slov, nechám promlouvat nejpovolanějšího.
Serj Tankian. Charades.
zpívati se začne až po drahné době cca dvou minut

Slušné vychování

26. května 2008 v 17:44 | tar-Rhiannonn, ze své vůle autor |  Ostatky
vytváří slušný dojem. A sluší se pozdravit. A pronést řeč....
*
Díkybohu (i vy děkujte bohu) mám právě rozbitá sluchadla s mikrofonem,...jinak bych asi řečnila. :))
*
Vážení čtenáři, milovaní přátelé.
*
Je mi velkou ctí a potěšením se vám představit tady, v nových prostorách, které mi tak laskavě poskytl blog.cz.
V prvé řadě musím poděkovat několika lidem, bez kterých bych tu dnes vůbec nestála...
Prosím uctěte poklonou vládkyni Aurore, jejíž nevyčerpatelný optimismus, nadšení, chuť, vůle a nezměrná krása ducha mě inspirovali a ponoukli k pokračování....
Potom prosím o potlesk pro Rhiannonn, která se postala (a postará) o vizuelní stránku této záležitosti.
A nakonec prosím o minutu ticha za Rhiannonn, která tragicky zesnula před několika dny a nedočkala se pokračování v jejím odkazu...
/následuje minuta ticha/
Děkuji všem.
*
Nyní vám představím projekt samotný...
Jedná se o zcela starou a ničím nepřekonanou koncepci vlastních osobních stránek určených k publikaci autorské tvorby. Předpokládá se, že mé, nicméně kolaboraci se zájemci nelze vylučovat. Díla by se měla objevovati relativně pravidelně, tak jednou týdně já věděla že mi ten kontrakt, pakt a kontrapakt uzavřený s vládkyní prospěje , pokud ne, dám vědět a budete odškodněni. Co se týče rubrik, které můžete vidět nalevo nahoře, myslím, že není nutné cokoliv dodávat.

Tak. A teď jsem mimo, už nevím, co jsem chtěla, to je v kýblu...
Děkuji za pozornost, a upozorňuji na rychlé občerstvení v podobě dvou starých povídek...

Čisté Ostří

25. května 2008 v 21:30 Próza
Ach-oj,
pokračuji v překopírovávání...
Tentokrát mě ani nějak nenapadá, jak toto shodit předem a co tomu vytknout. Jistě, dokonalé to není, ale... ...Já a ani nikdo jiný, co to četl, nikdy nevyčetl nic konkrétního a objektivního, abych se dozvěděla, co jsem udělala špatně. :)) Zkrátka "Čisté Ostří" je kus práce, na kterou si jako autor netroufám stěžovat. Ovšem ani chválit. Zkrátka toto je to, co jsem chtěla (přibližně)...
Opět budu vděčná, když vy tu chybu najdete. A opět přeji příjemné čtení.
Věnováno Aurore, mé vládkyni
->

Přítel

25. května 2008 v 21:22 | Rhiannonn |  Próza
Zdravím,
nehodlám stěhovat a kopírovat všechno, nicméně prozaické práce tu chci. Všechny. :) Ačkoliv jsem si vědoma jejich nedokonalosti...
Pojďme konkrétně. "Přítel" je nevyzrálou, nedotaženou povídkou s ambiciózním tématem. Co jen všechno chtěl říct, co všechno chtěl naznačit, předložit, ukázat. Nicméně, jak to tak bývá u prvních prací, i Přítel narazil. A sice na - budu k sobě jemná - na začínajícího psavce. Ale i tak si myslím, že stojí za to ho tu mít, neboť on byl prvý, prvým zůstane a všechno další se od něho bude poměřovat... :)
Veškerenskou ostatní kritiku nechám na vás...
S díky a s (toužebným) přáním příjemného počtení
Rhiannonn
čtěte tu ->